دسته بندی پروژه ها

لیست توابع php

سلام دوستان امید وارم که حال دلتون خوب باشه امروز تصمیم گرفتم که کد توابع زبان پی اچ پی  php  رو براتون لیست کنم و تک تک توضیح بدم و مثال های عملی بزنم الان از خودتون میپرسین تابع چیه چه کاری انجام میده و یا اینکه ب چه دردی میخور.

تابع چیست ؟ تابع دسته ای از کد ها است که عملیاتی را انجام میدهند و یک خروجی برمیگردانند گاهی وقت ها توابع یک یا چند ورودی  دریافت میکنند و یک خروجی بر میگردانند.

مثالی از تابع اماده :

$text = "hello world';

$textnum = srtlen ( $text );

echo $textnum;

کد بالا تابعی برای ب دست آوردن تعداد کارکتر های یک متن میباشد  که خروجی آن عدد 11 میباشد چون در متغیر تکست 11 کارکتر داریم.

ایجاد تابع جدید : 

function text( ) {

echo "alireza-ebadi";

}

text( );

تابع بالا تابعی برای نمایش کارکتر alireza-ebadi میباشد  هر کجا از کدتون خاصتین میتونین صداش بزنین .

توابع به دو دسته اند توابعی که به صورت پیش فرض آماده است و ما میتونیم صداش بزنیم  - و توابعی که خودمون میسازیم گاهی وقت ها لازم میشه که چند خط کد  چندین بار تو کدی که مینویسیم تکرار بشه مثلا برای ما 10 خط کد نوشتیم برای ارسال اطلاعات به دیتابیس و تو یک صفحه لازم میشه که 5 بار اطلاعات رو بفرستیم به دیتابیس برای چنین عملی لازمه که 50 خط کد بنویسیم یعنی 10 خط 5 بار تکرار بشه میشه 50 خط ما میتونی یک تابع بسازیم و اون 10 خط کد رو بزاریم توش و هر جا که لازم میشه صداش بزنیم . 

نویسنده :

علیرضا عبادی.png

«علیرضا عبادی» دانش‌آموخته الکترونیک و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری همه علاقه‌مندی‌های خود در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و تولید محتوای چندرسانه‌ای، گرافیک ,طراحی سایت , ربات های تلگرام و اینستاگرام , انواع ربات الکترونیکی , طراحی مدارات الکترونیکی , طراحی دستگاه های صنعتی و غیر صنعتی , کلاس های حضوری و غیر حضوری برنامه نویسی میکرو کنترلر avr و arm  - مهندسی تکنولوژی الکترونیک کاربردی