دسته بندی پروژه ها

تابع ( ) wordwrap

تابع ( ) wordwrap برای قالب بندي متون استفاده میشود اين تابع يک ارگومان از نوع رشته,و دو ارگومان اختیاري دريافت میکند اولین ارگومان اختیاري عدد صحیحي است که تعداد کارکتر قالبندي شده را مشخص میکند.دومین ارگمان اختیاري, رشته اي است که بعد از تعداد کارکتر تعین شده قرار میگیرد. در صورتي که فقط ارگومان اولي را به تابع بدھیم ,تابع متون دريافي را در قالب خطوطي که شامل 75 کارکتر است را قالب بندي خواھد کرد. این تابع بیشتر برای نمایش قیمت و عدد هایی که خیلی طولانی هستند.

مثال : 

$var = "123456789";

echo wordwrap ( $var , 3 , ' - ' ,true );

خروجی کد بالا :

123-456-789

 یک مثال دیگه هم میزنم تا کاربرداشو خوب درک کنید . مثلا یه صفحه ای داریم که میخوای قیمت  یک فایل یا هر چیزی رو نمایش بدیم .

مثال:

$var = "120000";

echo wordwrap ( $var , 3 , ' , ' ,true );

خروجی کد بالا :

120,000

 

تابع ( ) explode رو هم مطالعه کن حتما به دردت میخوره . 

نویسنده :

علیرضا عبادی.png

«علیرضا عبادی» دانش‌آموخته الکترونیک و شیفته فناوری به خصوص در حوزه رایانه است. وی در حال حاضر علاوه بر پیگیری همه علاقه‌مندی‌های خود در رشته‌های برنامه‌نویسی، کپی‌رایتینگ و تولید محتوای چندرسانه‌ای، گرافیک ,طراحی سایت , ربات های تلگرام و اینستاگرام , انواع ربات الکترونیکی , طراحی مدارات الکترونیکی , طراحی دستگاه های صنعتی و غیر صنعتی , کلاس های حضوری و غیر حضوری برنامه نویسی میکرو کنترلر avr و arm  - مهندسی تکنولوژی الکترونیک کاربردی