دسته بندی پروژه ها

html چیست؟ معرفی اچ تی ام ال

سلام خسته نباشید امید وارم حال دلتون خوب باشه. امروز تصمیم گرفتم که زبان طراحی سایت ( یعنی زبان html ) که خیلی آسون و پر کاربرده رو معرفی کنم و در پست های بعدی بهتون آموزش بدم . 

html چیست ؟ عبارت HTML ( اچ تی ام ال ) مخفف Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری فوق متن است.  html یک زبان برنامه نویسی تگ گذاری طراحی سایت است که خیلی هم اسونه انقد اسون که نمیشه اسمشو زبان برنامه نویسی گذاشت . این زبان کاملا به صورت تگ گذاری میباشد . تمامی سایت های موجود در کل دنیا از زبان html استفاده میکنند یعنی بدون html طراحی سایت امکان پذیر نیست البته زبان های دیگه هم برای طراحی سایت نیاز است که انها هم یک ب یک به html لینک میشن ( وصل میشن ) ,زبان هایی همچون css,php,javascript,sql . زبان html زبان سمت client میباشد یعنی کدهای این زبان توسیستم کاربر دیکد شده و به نمایش گذاشته میشود. یک مثال میزنم که این زبان رو راحت تر درک کنید . یک سایت به عنوان یک ساختمان رو در نظر بگیرید این ساختمان دارای اسکلت بندی آهنی است که این اسکلت بندی همان زبان html است و مسالح و زیبایی این ساختمان همهن زبان برنامه نویسی css است . یک مثال د نویسی هم میزنم و تمام .


<
html lang="fa" dir="ltr">
  <
head>
    <
meta charset="utf-8">
    <
title>تیتر صفحهtitle>
  head>
  <
body>
    <
div style="width:100px;height:100px;background:red;">
    div>
  body>
html>

 خروجی کد بالا:

 

خب الان فکرتون مشغول شد با خودتون میگین خیلی سخته من نمیتونم یاد بگیرم اشکالی نداره من این مثالو نزدم که شما یاد بگیرین این مثالو زدم که کد هارو ببینید . پایان بدرود تا پست بعدی .

نویسنده :

؟